Trenér Kozel: Jsem zklamanej, ale mělo to úroveň

FK Jablonec SK Slavia Praha
1:2
Chance Liga, 12. kolo ne 20. 10. 2024, 18:30
Reportáž

Kvalitu zápasu ve šlágru kola si na jablonecké Střelnici pochvalovali oba trenéři - Jindřich Trpišovský i Luboš Kozel.

Spokojený především s třemi získanými body byl hostující kouč Jindřich Trpišovský, který označil vítězství svých barev za vydřené. „Jsem maximálně spokojený, protože máme tři body a vítězství. Ze zápasu jsme měli velký respekt vzhledem ke všem těm okolnostem. Vše se vlastně potvrdilo, bylo to těžké a náročné utkání. Jsou to tři vydřené body. V první půli jsme se dostali do tlaku, dali jsme gól. Bohužel pak nám chyběla lepší produktivita, hrozně moc dalších situací hlavou jsme nedotáhli. V druhé půli do toho Jablonec ještě lépe vstoupil a my ztráceli míče. Přesto jsme dali gól na 2:0 po hezké akci. Tam jsme to měli pod kontrolou. Jenže pak po ojedinělé akci přišlo snížení, pro Tchanturishviliho to byl snad první gól levačkou. Museli jsme potom hodně zabrat a stálo nás to spoustu sil. Tonda Kinský nás v závěru podržel a chytil několik střel. Celkově to byl strašně zajímavej zápas, ke kterému přispěly oba týmy. Dobrý byl i rozhodčí a skvělé bylo i výborné hřiště, balon lítal. Jablonec potvrdil, že jeho výsledky nejsou nikterak náhodné. Svojí formou i hrou potvrdil, že patří k tomu nejlepšímu v lize. Byl to takový evropský zápas ve velké intenzitě, v jednu chvíli to byla přetahovaná tam a tam, mám takové zápasy rád,“ pochvaloval si trenér vítězného klubu.

Jablonecký kouč Luboš Kozel po zápase uznal, že těsné vítězství Slavie na Střelnici bylo asi zasloužené. „Jsem zklamanej, protože jsme prohráli. Nemůžeme se chlácholit tím, že jsme hráli dobře, protože v tabulce máme mínus tři body. Na hráče jsem apeloval, že derby už je pryč a že musí jít na hřiště se zdravým sebevědomím. Odvaha i schopnost konstruktivně rozehrávat tam byla. Byl to velmi kvalitní zápas, v souhrnu ale byla Slavia asi o ten gól lepší. Snažili jsme se s nimi držet krok a jsme v tom obstáli. První gól byl ale zbytečný, Diouf si tam dal dobrý první dotek, mohli jsme tam u toho udělat některé věci líp. Slavia vysoko napadá a narušuje rozehrávku soupeřů, i přesto jsme byli schopni vyjíždět. Jenže naše postupné útoky končily ve středu hřiště. Bylo to pak nahoru dolů, mělo to úroveň. Slavia byla nebezpečnější, výborně jí hrál Provod. V druhé půli jsme dostali druhý gól a zdálo se to rozhodnuté. Ale cením si toho, že jsme se vrátili do zápasu a ožili gólem Tchanturishviliho. Šli jsme i za vyrovnáním, šance tam na to byly. Slavii se otevíraly prostory pro brejky, ale nějak jsme to ustáli a větší šanci už neměli. Řekl bych, že rozhodla kvalita v ofenzívě,“ zhodnotil šlágr kola jablonecký kouč.