Article image

Jablonec také kope pro Čišu

Hráči i vedení klubu FK Jablonec se připojili ke kampani na podporu nemocného fotbalisty Mariána Čišovského, který trpí Amyotrofickou laterální sklerózou.

Kompletní kádr všech hráčů našeho A týmu věnoval své originální kopačky do unikátní aukce KOPEME PRO ČIŠU, která probíhá na stránkách organizace Spolek 28. Cílem této dražby je získat finanční prostředky, které by měly mj. sloužit na úpravu bezbariérového bydlení pro Mariána a zároveň k usnadněni jeho rehabilitace.

Samozřejmě část finančních prostředků bude využita i na pomoc dalším lidem, kteří bojují s touto zákeřnou nemocí. Měla by být výzvou pro sběratele sportovních relikvii, stejně jako pro ty, kteří jen chtějí podpořit správnou věc.

<#buttonLong>Vstoupit do aukce<#/buttonLong>

K projektu Kopeme pro Čišu se připojil i celý klub FK Jablonec, a to symbolicky právě při utkání proti Plzeňské Viktorii (v pondělí 30.11.2015 od 17:15 hodin), za kterou Marián hrál několik let. Vedení klubu se totiž rozhodlo, že na účet organizace Spolek 28 přispěje za každého diváka pondělního zápas Jablonec - Plzeň částkou pěti korun. "Ten příběh samozřejmě chytil za srdce každého, kdo se v českém fotbale pohybuje. Zápas proti Plzni je pro nás tedy zajímavou příležitostí, jak na zákeřnou nemoc Mariána i na hrozbu samotného onemocnění upozornit. Věříme, že i tento moment bude třeba impulsem pro naše fanoušky, aby v pondělí na Střelnici dorazili v hojném počtu," řekl k zapojení klubu tiskový mluvčí Štěpán Hanuš.

Přispět můžete i Vy prostým finančním prostředkem na účet neziskové organizace Spolek 28:

  • Číslo účtu: 2828282828/0300
  • Název a adresa: SPOLEK 28, Prešovská 337/6, 301 00 Plzeň – Vnitřní Město
  • IBAN: CZ43 0300 0000 0028 2828 2828
  • SWIFT: CEKOCZPP
  • Vedený u: ČSOB, a.s., Radlická 333/150, 150 00 Praha 5

O Amyotrofické laterální skleróze

Amyotrofická laterální skleróza (zkratka ALS, známá též jako Lou Gehrigova choroba či nemoc motoneuronu) je progresivní, fatální, neurodegenerativní onemocnění mozku, způsobující degeneraci a ztrátu mozkových a spinálních motoneuronů, tj. buněk centrální nervové soustavy, které ovládají vůlí ovlivnitelné svalové pohyby. Kvůli tomu dochází k postupné svalové slabosti až atrofii. Mozek nakonec není schopen ovládat většinu svalů a pacient zůstává paralyzován, při zachování psychických a mentálních schopností. Příčiny onemocnění nebyly zatím dostatečně objasněny.

Více o onemocnění zde.


Author Štěpán Hanuš
Sdílet článek