FC Slovan Liberec

2
0

FK Jablonec

59. derby mezi Libercem a Jabloncem zvládl vítězně náš soupeř. Slovan si připisuje tři body po výhře 2:0. Naopak náš tým vyšel už ve čtvrtém soutěžním zápase znovu gólově naprázdno.

Očekávanou základní jedenáctku vyslal kouč Horejš do rivalského souboje pod Ještědem. Domácí začali lépe, brankář Hanuš si zavařil při rozehrávce, ale Van Buren z dobrého napadání vytěžil naštěstí jen rohový kop. Po čtvrthodině hry byl poprvé nebezpečný i Jablonec, Houskův dobrý centr ale poslal Sejk hlavou jen těsně vedle domácí tyče. Ve 20. minutě zacentroval na malé vápno zprava Cools, jenže před brankou minul míč Chramosta a Polidar na zadní tyči uklidil míč těsně vedle! Hra se poté rozhýbala na obě strany. Rabušice ve vápně v poslední chvíli odzbrojila jablonecká obrana, prakticky z protiútoku se povedlo Jablonci skórovat, jenže při gólu Chramosty byl správně máván Coolsovi ofsajd. Ve 34. minutě po autovém vhazování pronikl do vápna Liberce Jovović, míč předložil jak na podnosu Sejkovi, jenže ten nastřelil v tutovce jen brankáře Vliegena! Slovan odpověděl střelou Rabušice z úhlu, po které se domácí marně dožadovali odpískání ruky v pokutovém území. Ve 42. minutě zahrál domácí Frýdek roh k nohám zcela volného Červa, který z voleje pálil a jeho střelu ztečoval do naší sítě číhající útočník Rabušic – 1:0. Těsně před odchodem do kabin mohl vyrovnat Chramosta, po pasu od Housky se dostal až sám před brankáře Vliegen, jenže levačkou trestuhodně přestřelil odkrytou branku!

V začátku druhého dějství dostal spoustu prostoru na levé straně soupeře Jovović, jenže balon mu nesedl ideálně a vysoký balon z jeho kopačky už nedokázal usměrnit mezi tyče ani Chramosta. Brankář soupeře se musel činit po ráně Housky, kterou jen vyrazil před sebe, Vliengen se následně stačil akrobaticky vymrštit a vyrazil i padající hlavičku Akpudjeho! V 56. minutě zahrál jednoznačně v pokutovém území Liberce rukou Mészáros, k nařízené penaltě už se stavěl Chramosta, jenže videorozhodčí náhle zasáhl do dění na hřišti, kde našel ofsajd a penalta byla odvolána! Jablonec se ale dál pokoušel o vyrovnání, jenže v pokutovém území mu scházelo více klidu a přesnosti.

Dvacet minut před koncem se po delší době připomněli znovu domácí, zakončení Van Burena ale mířilo vysoko na tribunu. Štiplavý pokus střídajícího Preislera stačil vyrazit pozorný Hanuš. V 76. minutě propadl centrovaný míč Višinského přesně na malé vápno mezi stopery, kde stál připravený nejlepší střelec Slovanu Van Buren, který zvýšil na 2:0.

Pět minut před koncem mohl snížit Kratochvíl, z úhlu ale neprostřelil hrabu těl. Do branky soupeře nestačil míč uklidit ve skluzu ani střídající Šulc. Jablonec neskóroval ani ve čtvrtém soutěžním zápase v řadě a v derby s Libercem kouše porážku 0:2.