FK Jablonec

1
2

FK Mladá Boleslav

Jablonec znovu nedohrál v plném počtu. Proti Mladé Boleslavi vedl zásluhou Šulce, jenže po červené kartě Heidenreicha přišlo ze strany Mladé Boleslavi vyrovnání a v závěru druhé půle i obrat díky gólu exjabloneckého Vojty Kubisty.

S vyléčeným kapitánem Hübschmanem, obráncem Součkem, ale bez zraněného Kroba a Polidara vyrukoval Jablonec do závěrečného zápasu podzimu.

Domácí měli velkou příležitost hned v úvodní minutě zápasu, po Jovovićově průnikové přihrávce nepropálil útočník Chramosta na přední tyči připraveného brankáře Šedu! O pět minut později domácím příznivcům značně zatrnulo, náš brankář Hanuš si nepočínal vůbec dobře při rozehrávce, Ladra mu čistě vypíchl míč, ale Skalák naštěstí netrefil odkrytou jabloneckou branku! Hosté poté znovu dobře zakombinovali středem hřiště, Matějovský vyslal do zakončení Ladru, který prověřil připravenost Hanuše. Na opačné straně se dvakrát zastřeloval Jovović, ani v jednom případě ale netrefil prostor mezi tyčemi. V 18. minutě ale Jovović vymyslel nádhernou kolmici za soupeřovu obranu, kam si skvěle zaběhl Šulc, v rychlosti se vyhnul i brankáři a střelou do prázdné branky zakončil na 1:0!

Jovović byl při chuti, další střelecký pokus obstaral vzápětí, ale Šeda tvrdý balon dokázal ztlumit v náruči. Středočeši přispěchali se zakončením Marečka, které zkoušel na branku ztečovat exjablonecký Kubista, ale Hanuš byl na místě. Fanoušci na jabloneckého odchovance v dresu soupeře evidentně nezapomněli a Vojtu Kubistu několikrát ještě během zápasu vyvolávali.

Velká komplikace pro domácí přišla dvě minuty před poločasovou pauzou. Stoper Heidenreich uprostřed hřiště zajel tvrdě do Ladry a viděl z rukou rozhodčího rovnou červenou kartu! Hosté využili přesilovku hned o dvě minuty později, kapitán Matějovský prostrčil míč do dobré pozice Ladrovi, který střelou ke vzdálenější tyči srovnal na poločasových 1:1.

Oslabený Jablonec musel celý poločas hrát v oslabení a kouč Horejš vyztužil obranu Surzynem na úkor kapitána Hübschmana, do obrany se zatáhl i Cools. Jablonečtí ale nesložili zbraně, Souček se probil s míčem až před hostující šestnáctku, brankář Šeda míč stačil vyrazit a míč dokázal zalehnout i před dobíhajícím Šulcem. Pak se prokličkoval až na hranici velkého vápna jablonecký Jovović, jenže střelu mu zablokoval hostující Donát. Z půlky hřiště zkoušel přelobovat brankáře Šedu Jovović, ale mladoboleslavský gólman se stačil včas mezi tyče vrátit. Na opačné straně hřiště napálil odražený balon těsně nad naše břevno Karafiát. V 74. minutě podnikal Jablonec brejk, Jovović další průnikovou přihrávkou vysunul na zteč Chramostu, toho v samostatném úniku na brankáře fauloval Šimek a také on viděl z rukou rozhodčího Machálka červenou kartu!

Poměr sil na hřišti se tady srovnal a Jablonec znovu cítil šanci na zvrat utkání. Dvanáct minut před koncem mohli domácí strhnout zápas na svou stranu, Jovović přihrál Chramostovi, ten ještě celou akci vyšperkoval balonem na zcela volného Kratochvíla, do jeho zakončení ale obětavě skočil kapitán Matějovský! Jenže tři minuty před koncem se prodral jako tank do našeho vápna Kubista, zbavil se hned dvojice bránících hráčů a střelou na vzdálenější tyč rozhodl o výhře hostů 1:2. Ti mohli ještě v nastaveném čase navýšit vedení Stránským, ale tentokrát od branky zachránil Jablonec brankář Hanuš.