FK Pardubice

2
0

FK Jablonec

B-tým FK Jablonec vyšel bodově naprázdno i v druhém kole třetiligové ČFL. Na pažitu Pardubic prohrál 0:2 a dál čeká na první body i gól v nové sezoně.

Jablonecká rezerva neměla v Pardubicích příliš dobrý vstup do zápasu. Bekakisův tým inkasoval hned z prvního rohového kopu domácích, kdy se po špatném obsazení vyhoupl nad ostatní osamocený kapitán Řehák a hlavou poslal Pardubice do vedení 1:0.

Jablonci se prvních pětatřicet minut nedařila hra, jakoby hráči ještě byli v autobuse. Chybělo dostupování soupeře, naši fotbalisté navíc prohrávali hodně osobních soubojů. Oproti tomu domácí byli pohyblivější a naši branku se valil jeden útok za druhým. Na štěstí pro jablonecké barvy se Pardubickým nepodařilo navýšit skore.

Až ve 36. minutě se Jabloneckým povedla první rychlá akce po levé straně a od té doby jsme byli rázem v zápase. První poločas se poté dohrál v režii Bekakisova týmu, ale bez větších šancí.

V druhém poločase Jablonec domácí přehrával, naši hráči začali vyhrát osobní souboje a přišly i šance. Tu první, krásnou střelu zpoza vápna Rozkovce zlikvidoval domácí brankář na roh. Při druhé se po rohovém kopu na zadní tyči dostal k hlavičce Vošahlík, domácí brankář vytáhl zákrok utkání a vyrazil míč na roh! Po dalším rohovém kopu se v šanci ocitl i Chládek, ale netrefil přesně. Vyrovnávací branka visela ve vzduchu, ale místo toho aby náš tlak vygradoval gólem, přišla chyba v rozehrávce, z které domácí přešli pět minut před koncem zápasu do rychlého protiútoku a po faulu ve vápně přidali z nařízené penalty zásluhou Akohase rozhodující gól na 2:0.

Jablonečtí si především za výkon v druhé půli bod zasloužili, ale z Pardubic se vrátili s prázdnou. O první mistrovské body a první střelecký zásah se tak Bekakisův tým pokusí zabojovat tuto sobotu v domácím zápase s Živanicemi.