FK Baník Most - Souš

2
2

FK Jablonec

Jen bod přivezli v sobotu fotbalisté jablonecké rezervy z půdy Baníku Most – Souš. Všechny čtyři branky padly už v prvním poločase, týmy se nakonec rozešly remízou 2:2.

Bekakisův tým nevstoupil do zápasu na půdě posledního týmu třetiligové tabulky špatně. Míč měli ve své moci převážně jablonečtí fotbalisté. V 11. minutě jsme šli po hezké akci Šulce s Ikaunieksem do vedení, když lotyšský reprezentant nekompromisně zakončil do levé šibenice na 0:1! Jenže o tři minuty bylo vyrovnáno, po špatné rozehrávce a důrazu domácích se štěstím proměnil svou šanci Kolařík a srovnal na 1:1.

Ve stejné minutě se při došlapu zranil druhý asistent hlavního rozhodčího a zápas byl na dlouhých 16 minut přerušen, než se z řad přihlížejících našel jeho nástupce. S delší pauzou se lépe popasovali domácí, hra se vyrovnala a to především díky jablonecké zbrklosti a množství zkažených přihrávek. Naopak domácí si díky své bojovnosti a dohrávanými situacemi vypracovali gólový obrat zásluhou Novotného – 2:1.

Jablonci se ale záhy povedlo srovnat. Jen o minutu později se ve vápně nejlépe zorientoval Daníček, který přesnou střelou k tyči nedal domácímu gólmanovi šanci a bylo srovnáno na 2:2!

Jenže druhý poločas se Jablonci nevydařil. V samém závěru přišlo v našich řadách navíc hned dvojí vyloučení. Nejdříve byl pět minut před koncem po druhé žluté kartě vyloučen Vošahlík. O tři minuty později neudržel nervy Ikaunieks a po strčení do domácího obránce také on putoval do sprch.

Náš tým měl tento zápas zvládnout lépe, konečná remíza je pro Bekakisův tým považována jako ztráta. Následující sobotu se naše rezerva představí v sobotu dopoledne v Břízkách proti Brozanům.