Park Sportowy ZŁOTNICZA Jelenia Góra Přípravná utkání, přát.

MKS Miedź Legnica

2
0

FK Jablonec

V poslední herní prověrce tohoto kalendářního roku prohrál náš Jablonec v přípravném utkání proti poslednímu týmu polské Ekstraklasy Miedz Legnica 0:2.

Druhý tréninkový blok zimní přípravy završili svěřenci trenéra Davida Horejše přípravným zápasem v polské Jelenie Góre proti účastníkovi polské nejvyšší soutěže Miedz Legnica.

V Polsku se tentokrát hrálo na umělé trávě za slunečného a mrazivého počasí. Jablonec nezačal špatně, ale paradoxně hned z první střely soupeře inkasoval. V 7. minutě po dobré kombinaci středem hřiště poslal z levé strany Matynia dobrý centr na malé vápno, odkud útočník Kobacku hlavou otevřel brankový účet utkání – 1:0. Jen o tři minuty později chyboval stoper Konda, jenž nedokázal pokrýt náběh Hendriqueze a ten prakticky z půlky hřiště došel s míčem až do branky – 2:0.

Jablonec se oklepal z dvou rychlých úderů a poprvé zahrozil po centru Černáka, to hlavičkoval dobře Polidar, jenže gólman Lenarcik dokázal míč vyrazit na roh. Další náš útok táhl Jovović, dobře si narazil s Černákem, ale střelu mu zblokovali obránci soupeře. Podobně hráči Legnice dokázali do poločasu zablokovat ještě i zakončení Patráka a Černáka.

Po obrátce rozhýbal jabloneckou hru především střídající Malínský. Jablonec měl více ze hry, gólem neskončil ani Patrákův přízemní centr, který na zadní tyči zavíral Šulc. Poláci zahrozili dlouhým balonem za jabloneckou obranu, dobře se ale vrátil střídající Štěpánek, který uhasil hrozící nebezpečí. Další šance Legnice vyřešil nejdříve skvělým zákrokem brankář Hanuš a podruhé polský tým zastavil praporek pomezního signalizující ofsajd. Když už se jablonečtí fotbalisté po přihrávce Štěpánka gólu přeci jen dočkali, nebyla trefa Malínského uznána pro postavení mimo hru. V závěru zápasu našel po standardní situaci Považanec na zadní tyči Heidenreicha, ale i on zakončil vedle tyče. Více šancí už poslední přípravné utkání tohoto roku nenabídlo, a tak se z výhry 2:0 radoval náš soupeř.

Zápas hodnotil asistent hlavního kouče Jiří Kohout. „Hráli jsme s určitě kvalitnějším soupeřem než v sobotu. Byl to tým z polské Exstraklasy. Bylo to vyrovnané utkání v poli i na šance. Rozhodlo první deset minut, kdy jsme obdrželi dvě branky a dostali takový direkt. Snažili jsme se s tím výsledkem něco udělat, ale z našich šancí jsme nic nevyřešili a prohráli 0:2. Bohužel kontaktní branka nepřišla. Kdyby v začátku druhé půle dal Patrák do odkryté branky, tak se s tím zápasem ještě dalo něco dělat. Soupeř ale velmi dobře bránil a padal do střel, navíc přežil i závary,“ shrnul přípravný zápas jablonecký asistent.

Jablonec nyní končí blok zimní přípravy a hráči se znovu sejdou na začátku ledna. „Tímto blokem jsme tu nezvyklou šestitýdenní pauzu trochu rozbili. Po mistrovských zápasech měli hráči dva týdny volno, teď jsme dva týdny viděli, potrénovali a sehráli dvě utkání. Nyní hráče nastupují na čtrnáctidenní dovolenou. Uvidíme se hned z kraje ledna, protože ligová soutěž už na konci ledna,“ přiblížil další program týmu trenér Kohout.