Atalaya Park Estepona Přípravná utkání, přát.

1

FC Sion

53’
Couaref

V prvním ze tří přípravných zápasů na herním soustředění ve Španělsku prohrál Jablonec se švýcarským prvoligovým FC Sion těsně 0:1. O jedinou branku zápasu se brzy po změně stran postaral francouzský útočník ve službách Sionu Ylyas Chouaref.

Náš tým se v úvodním zápase španělského herního soustředění utkal na stadionu Atalaya Park Estepona s osmým týmem švýcarské Super ligy FC Sion. V úvodu zápasu drželi míč více na kopačkách Švýcaři, ale kromě několika rohů si žádnou větší příležitost nevypracovali. Po dvaceti minutách hry soupeř zakončil rychlý brejk střelou Chouarefa nad naši branku. Jablonec oponoval dobrou akcí po levé straně, odkud Polidar našel na vápně Kratochvíla, tomu ale bohužel zakončení zblokovali obránci soupeře. Největší šance prvního poločasu přišla až pět minut před poločasovou pauzou po zaváhání Akpudjeho na půlce hřiště, v tu dobu ale náš tým podržel brankář Surovčík, který dokázal zakončení Chouarefa vytlačit na tyč!

V začátku druhého dějství si v soupeřově vápně udělal výborně prostor tělem útočník Sejk a jeho střela nadělala brankáři Lindnerovi problémy. Do vedení šel ale vzápětí Sion, po jejich rohovém kopu a odraženém balonu poslal Sion do vedení útočník Couaref – 0:1.

Další nebezpečný výpad ze švýcarské strany přišel po jejich kombinaci na pravé straně, to střílel z úhlu těsně vedle naší levé tyče útočník Stojilkovic! Trenér Horejš postupně střídal hráče. Jablonečtí předvedli při standardní situaci domluvený signál, po kterém zakončoval Kratochvíl, ale míč z jeho kopačky mířící na bránu opět trefil jen blokujícího obránce Sionu.

Čtvrt hodiny před koncem šli po rychlém přečíslení dva Švýcaři na samotného Surovčíka, ale jablonecký brankář opět držel naše barvy ve hře a vyčíhal přihrávku na přihrávajícího hráče! Jenže ve zbytku utkání se našim hráčům už srovnat skore přípravného zápasu nepodařilo. V samotném závěru byl navíc za nesportovní chování vyloučen ze hřiště střídající Jovović.