58’
Heidenreich
81’
Rozkovec

Fotbalisté Jablonce byli povzbuzeni výsledky a výkony z přípravy a chtěli je přenést do úvodního jarního duelu v Ústí nad Labem. První dějství však bylo ze strany Jablonce vcelku nedůrazné a možná i trochu nervózní. Vědomi si našeho postavení v tabulce jsme se do první větší šance dostali ve 20. minutě. Breda se dostal ke střele, ale jeho pokus zablokoval domácí obránce na roh. Ve 35. minutě postupoval sám na branku Velich, ale svou příležitost špatně vyhodnotil a nedostal se ani do zakončení. Také domácí Ústí se dostalo do dvou šancí během první půle po našem nedorozumění v obraně, ale domácí útočník naštěstí ani jeden pokus neproměnil. Poločas tak skončil bez branek.

Trenér Vomáčka spokojený nebyl a musel k hráčům důrazně promluvit. A mělo to svůj efekt. Do druhého poločasu vstoupil náš tým zcela jinak - důraz, vyhrávání soubojů, odražené míče, to vše bylo v náš prospěch. Hned ve 46. minutě letěl do vápna centr z pravé strany, Breda prodloužil míč na zadní tyč, kde hlídkoval Diviš a poslal Jablonec do vedení 1:0.

V 52. minutě se skóre měnilo znovu, a to když Ritter vybojoval míč, přihrál pod sebe na Rozkovce, jehož střelu obrana odrazila k Bredovi, další zblokovaný pokus se odrazil k Podzimkovi, který zvýšil na 2:0. Famózní čtvrthodinu druhé půle korunoval Heidenreich v 58. minutě, kdy se hlavou prosadil po rohu Rozkovce - 3:0. Také další minuty druhého poločasu byly v režii Jablonce a 9 minut před koncem zápasu se skóre měnilo počtvrté. Dlouhý aut Diviše krásně sklepl Velich a Rozkovec vypálil z první a parádně se trefil - 4:0.

Zápas se dohrával v režii Jablonce a domácí tým jsme pak už k ničemu nepustili. Hráči zaslouží pochvalu za druhý poločas. A důležité bude tři body potvrdit také doma příští sobotu proti Pardubicím B.