Střelnice FORTUNA:LIGA skupina o zachránu, 3. kolo

FK Jablonec

1
0

FC Zbrojovka Brno

Jablonečtí fotbalisté porazili Zbrojovku Brno 1:0 gólovou hlavičkou stopera Jana Krále a mají zajištěnou ligovou příslušnost i pro další ročník FORTUNA:LIGY.

Hostující trenér překvapivě nechal jen na lavičce nejlepšího kanonýra celé soutěže Řezníčka, který v minulém kole zahodil dvě penalty. Jablonecký kouč se kromě dlouhodobých marodů tentokrát musel obejít i bez Jovoviće, kterého nepustily do hry zdravotní problémy.

Kdo čekal od začátku nápor domácích, byl zklamán. Více drželi míč hosté a jako první se dostávali i do zakončení. Nejdříve se do šestnáctky prodral Endl, míč mu však stačil v poslední chvíli ukopnout stoper Král. Hbitý Alli se v našem pokutovém území dostával do zakončení, ale o šanci se sám připravil nepovedeným zpracováním balonu. Ve 13. minutě se Jihomoravané drželi znovu za hlavu, když se míč dostal ve vápně k Hladíkovi, jeho zakončení nepustil na branku bránící Šulc. Poté zabrnkal na nervy domácím příznivcům brankář Hanuš, který váhal s rozehrávkou a notně ho vyplašil dotírající Hladík.

Domácí se poprvé připomněli až po čtvrthodině hry, Souček svým tvrdým projektilem doslova sestřelil Hrabinu. Stejný hráč pálil o deset minut později znovu, tentokrát ale hodně nepřesně. Ve 28. minutě po přetaženém rohovém kopu poslal parádní centr do vápna soupeře Souček a stoper Král hlavou prodloužil míč přesně k tyči – 1:0!

Po půlhodině hry mohlo být na Střelnici ještě veseleji, kapitán Hübschman parádním přenesením našel ve vápně Šulce, ten se vtipně uvolnil, ale tváří v tvář brankáři Berkovcovi neuspěl! Brněnský gólman se vyznamenal znovu ve 33. minutě, když vychytal v samostatném nájezdu útočníka Chramostu, s dorážkou neuspěl ani Černák. Jablonec byl v tlaku. Pět minut před poločasem brankář Berkovec podskočil dlouhý skákavý balon a před Sejkem zívala úplně prázdná branka, jenže míč před zakončujícím jabloneckým útočníkem odkopl v poslední možnou chvíli na roh obránce Hlavica!

Zbrojovka do druhého poločasu vyslala nejlepšího střelce FORTUNA:LIGY Řezníčka. Jenže do šance se zase dral Jablonec. Sejk znovu pádil sám na Berkovce, jablonecký útočník si míč píchl míč kolem vybíhajícího gólmana, ale před zakončením mu ho stihl ukopnout Hrabina! Brno se po delší době připomněla štiplavým pokusem Aliho, který Hanuš vyškrábl na roh. Z následného rohového kopu hlavičkoval do protipohybu brankáře Hanuše Hladík, jablonecký gólman ale vytáhl fantastický zákrok a míč vytěsnil mimo své tyče!

V 56. minutě zakončil pohlednou jabloneckou akci Šulc těsně mimo. Další gólový brejk táhl Štěpánek, míč se k němu vrátil od Chramosty, jenže na lepší zakončení už mu nezbyly síly. Druhý gól visel ve vzduchu. Jenže hostujícímu kouči se povedlo oživit hru trojím střídáním. Čtvrt hodiny před koncem mohlo být srovnáno, přihrávku do vápna dostal Hladík, pálil na branku, ale u tyče stihl míč vykopnout jeden z bránících jabloneckých hráčů!

Jablonec začal být nervózní, Zbrojovka deset minut před koncem dobře zakombinovala, ale střídající Fousek zakončil z vápna těsně vedle. Řezníček se zamotal ve svých kličkách a Hlavicovi rána z voleje protáhla Hanuše. Jablonecký gólman si v 90. minutě poradil i s dělovkou střídajícího Matějova. V nastaveném čase odmítl vyrovnat zblízka Endl a vysoko přestřelil.

Jablonec už těsné vítězství uhájil a zajistil si prvoligovou příslušnost i pro další ligový ročník.