SK Benátky n. J.

0
3

FK Jablonec

V prvním přípravném zápase pod taktovkou nového trenéra Luboše Kozla porazil Jablonec třetiligové Benátky nad Jizerou 3:0. O dva přesné zásahy hlavou se postaral v prvním poločase nový útočník Jablonce David Puškáč, v druhém dějství přidal další trefu Polidar z penalty.

V Benátkách se těsně před úvodním hvizdem přehnala bouře s vydatným lijákem, přesto se utkání odehrálo jen s desetiminutovým zpožděním. Trenér Kozel dal příležitost všem hráčům na soupisce, v jabloneckém dresu tak bylo k vidění hodně nových tváří, včetně dnes představeného Berana a Cedidly.

Jablonec šel na mokrém hřišti do brzkého vedení. V 5. minutě zužitkoval přesný centr Kratochvíla novic v útoku Puškáč a přesnou hlavičkou k tyči poslal náš tým do vedení – 1:0.

Záhy postupoval po chybě domácího obránce sám na brankáře další nováček v jabloneckém dresu Fortelný, ale brankáře Straku nepřekonal, stejně jako další zakončující Alegue.

Domácí poprvé vyzkoušeli Fedrichovu pozornost po deseti minutách hry střelou ze střední vzdálenosti Fabián. Na opačné straně hřiště nedosáhl u tyče na Fortelného pobídku skluzující Puškáč. Další střelu ze střední vzdálenosti vypustil na domácí branku Kratochvíl, obránci soupeře ale stačili míč z branky vykopnout.

Druhou branku se našim barvám podařilo vstřelit až po rohovém kopu Alegueho, útočník Puškáč tentokrát hlavou nasměroval míč do horního růžku branky Benátek na 0:2.

Do druhého poločasu trenér Kozel prostřídal jedenáctky a dál v průběhu druhého dějství vracel do hry zpět některé hráče, kteří hráli první poločas. „Jsme v maximální zátěži. Nechtěl jsem, aby všichni hráli devadesát minut,“ vysvětlil jablonecký kouč.

Na hřiště se dostal i dnes oznámený záložník Beran, který hned v úvodu druhého dějství prověřil připravenost domácího gólmana. Tutovku Jablonečtí zahodili v 54. minutě, Fortelný se v dobré pozici snažil přihrávat do boku ještě nabíhajícímu Tchanturishvilimu, ale ten z úhlu nechal vyniknout jen brankáře Benátek. O chvíli později ve skluzu netrefil prostor branky Krulich. Poté Polidar přihrával do tutovky Velichovi, tomu ale byla zblízka ve skluzu branka malá.

V 79. minutě se pokoušel udělat kličku domácímu brankáři Tchanturishvili, ten ho fauloval a Polidar z nařízené penalty přidal třetí branku Jablonce – 0:3. V závěru ještě Tchanturishvili z úhlu nevyzrál na brankáře Benátek a tak zůstalo u třígólového vítězství zelenobílých barev.

Trenér Kozel hodnotil první přípravný zápas následujícími slovy. „Zápas splnil svůj účel. Měli jsme první herní praxi, v které se všichni hráči dostali na hřiště. Možná to bylo divočejší než jsme si mysleli. Ale byl těžký terén a byly tam ostřejší zákroky. Nevyšli jsme z toho úplně bez újmy, ale snad to u hráčů nebude nějak na dlouho. Gólů jsme mohli dát víc, třikrát jsme šli ještě sami na branku, ale nedali jsme z toho nic. To určitě můžu hráčům vytknout. Na druhou stranu domácí jsme do žádné větší šance nepustili. Z pohledu defenzivy to špatné nebylo,“ dodal Kozel.

Jeho tým se v dalším přípravném duelu představí na domácím pažitu v Břízkách, v úterý od 16 hodin změří síly s Viktorií Žižkov.