FK Jablonec

3
0

Sokol Živanice

První výhru v nové sezoně ČFL si připsali fotbalisté jablonecké rezervy v sobotním dopoledním zápase v Břízkách proti Sokolu Živanice. Základy ke třem bodům položil náš tým dvěma góly už během prvního poločasu.

Jablonečtí vstoupili do zápasu aktivně, vytvořili si potřebný tlak a od začátku se dostávali do šancí. Úvodní zakončení Omona ještě gólové nebylo, mimo mířil v dobré pozici i Karban. V 11. minutě se domácím fotbalistům podařila pohledná akce po pravé straně, z křídla našel Success ve vápně útočníka Velicha, jehož střelu gólman Zíma stačil vyrazit! V 17. minutě se už náš tým radoval z vedení, zprava přihrával do vápna Breda, kde Velichovi stačilo k otevření skore jen nastavit správně nohu – 1:0!

I po vedoucí brance pokračoval Jablonec v tlaku. Přítomné diváky pobavilo tančící kolečko hráčů Jablonce před rozehráním jednoho z rohových kopů. Mnohem více je však těšila parádní akce domácích barev ve 28. minutě, kdy přečíslení čtyři na dva zužitkoval na 2:0 střelou mezi nohy gólmana Success!

Hosté se v Břízkách připomněli až po půlhodině hry. Jablonecký brankář však skokem pod nohy vyřešil ošemetnou situaci před Petráněm. Ve 35. minutě však Živanice byly blízko snížení, Sedláček ve skluzu zakončoval do protipohybu brankáře Kotlína, trefil ale jen vzdálenější tyč jablonecké branky!

Poločasová pauze vybudila Živanice k větší aktivitě. Jarkovský napálil odražený míč nad jabloneckou branku. V 63. minutě však narušil hostující aktivitu zkrat Jarkovského, který doprovodil tvrdý střet dvou hráčů na půlce hřiště nevhodným výrazem na adresu rozhodčích a byl vyloučen. Jablonec si poté udržoval dvoubrankový náskok a dvě minuty před koncem přidal třetí přesný zásah Jabloneckých Breda.