FK Jablonec

1
1

FC Slovan Liberec

Góly v kulatém 60. derby mezi Jabloncem a Libercem padaly na Střelnici až v druhém poločase. Slovan vedl zásluhou Doumbii, za domácí srovnával deset minut před koncem Chramosta.

Po zápase v Plzni mohl kouč Horejš opět využít služeb Jovoviće a Šulce a tak se vrátil k osvědčené sestavě, která vzdorovala naposledy Slovácku.

Hned v úvodu nesedl volej Chramostovi, vzápětí zkoušel technický obstřel Jovović, ale na Vliegena si nepřišel. V 6. minutě podklouzl ve vlastním vápně stoper Martinec, toho využil Frýdek, který se pokusil zbavit kličkou brankáře Hanuše, jablonecký strážce branky se ale z ostrého úhlu pokořit nenechal. Jablonečtí na hrbolatém hřišti kazili příliš přihrávky a Slovan potupně získával půdu pod nohami. Ze střední vzdálenosti vyzkoušel pozornost Hanuše Frýdek. Ve 20. minutě došlo ve středu hřiště ke střetu Považance s Ghalim, po delším ošetřování ale oba pokračovali ve hře.

Tutovka pro Jablonecké se zrodila po půlhodině hry. Sejk prošel mezi dvojicí bránících hráčů do otevřené obrany soupeře, ale při zakončení zablokoval jeho střelu jeden z libereckých obránců, jablonecký útočník ale stihl odražený míč ještě z ostrého úhlu poslal před branku, odkud Chramosta ve skluzu nedokázal usměrnit z půlmetru míč tak trochu záhadně do sítě! Do konce prvního poločasu už se na hřišti strhla pouze strkanice mezi oběma týmy po faulu na Jovoviće a držení Frýdka za dres.

Vyrovnaný boj kdy každý chvilku tahá pilku pokračoval i po změně stran. Jablonec se do šance prodral po průniku Jovoviće, ale po jeho přihrávce pálil na parkoviště ke Kauflandu Považanec. Stejný hráč měl mnohem lepší mušku o pět minut později, tentokrát prudkou střelou prověřil Velienga v liberecké brance. V 59. minutě však Slovan udeřil, po chybě Považance v rozehrávce se míče chopil Doumbia, navedl si ho před vápno a pěknou střelou do šibenice poslal hosty na Střelnici do vedení – 0:1.

Jen o tři minuty později se hosté radovali znovu, tentokrát trefil druhou šibenici Fukala. Po kontrole VAR ale sudí Zelinka branku zrušil, odhalil totiž faul Olatunjiho, za který viděl následně liberecký hráč i žlutou kartu.

Domácí se ale stále nemohli prodrat do šance. Trestný kop Polidara dvacet minut před koncem skončil metr vedle liberecké tyče. Jablonec se v závěru sice dostal k platonickému tlaku, jenže do šancí se pořádně nedokázal propracovat. Deset minut před koncem však Jablonečtí kopali roh na krátko, Jovović poté poslal do vápna ukázkový centr, který prodloužil Sejk hlavou na zadní tyč, kde stál připravený nejlepší střelec Jablonce útočník Chramosta a ten vyrovnal na 1:1!

Střelnice ještě burácela radostí když Jovović táhl další svižný útok, míč přenesl na pravou stranu odkud tentokrát Chramosta rozvlnil bohužel jen boční síť! Poslední minuty zápasu se hra přelévala ze strany na stranu. V nastaveném čase uprchl jabloneckým obráncům Kozák, Hanuš ale z úhlu dokázal jeho střelu vyrazit!

Kulaté 60. ligové derby tak skončilo nerozhodným výsledkem 1:1.