FK Dukla Praha

0
2

FK Jablonec

První venkovní vítězství veze Jablonec z půdy Dukly Praha. Na Julisce vstřelil v závěru první půle vedoucí branku záložník Hollý. Domácí mohli vyrovnat z penalty, kterou ale lapil brankář Hanuš a v závěru přidal rozhodující branku střídající Kanakimana.

Jablonecký kouč sáhl na Julisce ke třem změnám, Cedidlu, Fortelného a zraněného Schánělce nahradili v základní jedenáctce Souček, Hollý a Puškáč.

Jablonec vstoupil do utkání aktivně a už v šesté minutě měl domácí brankář Hruška hodně práce se štiplavou střelou Tchanturishviliho z úhlu. Záhy proletěla těsně nad břevnem i rána útočníka Puškáče, který hrál za Jablonec po odpykání trestu první ligový duel.

Jenže po čtvrthodině hry jablonecká převaha postupně vyprchala a ke slovu se začali dostávat i domácí. Po centru Vondráška se k míči na penaltě dostal exjablonecký Mašenovic, naštěstí ale zamířil mimo jablonecké tyče. Zajímavě vypadala pro domácí barvy také situace z 38. minuty, kdy Mešanovic zády k brance sklepl míč zkušenému Horovi, ten ale poslal balon vedle Hanušovy branky.

Jablonec se ke slovu dostal znovu až v závěru první půle. Puškáčův pád v pokutovém území nevyhodnotil rozhodčí Orel jako penaltový. Ve 42. minutě Hollý hlavičkoval na branku po centru Tchanturishviliho a Hruška v domácí brance musel předvést své kvality na zemi! Gólově se však zadařilo až s vypršením řádné hrací doby prvního poločasu. Polidarův centr hlavičkoval na branku kapitán Tekijaški, míč do branky dopravil v dobrém náběhu Hollý a ranou zblízka poslal Jablonec těsně před odchodem do kabin do vedení – 0:1!

Osm minut po poločasové pauze mohl střelec Hollý přidat druhý přesný zásah, vystihl nepřesnou rozehrávku brankáře Hrušky, jenže dalekonosný lob na opuštěnou branku skončil nad břevnem domácí branky! V 59. minutě napřáhl z 25 metrů Nebyla a jeho krásnou ránu mířící pod břevno vytěsnil konečky prstů gólman Hruška na roh!

V 78. minutě fauloval ve vápně Martinec pronikajícího Zeronika a rozhodčí nařídil penaltu pro domácí! Barac ale pokutový kop nezahrál příliš dobře a brankář Hanuš dokázal polovysoký míč vyrazit! To byl zřejmě rozhodující moment zápasu. Dvě minuty před koncem Jablonec přidal pojišťovací branku po akci střídajících hráčů, Kanakimana si narazil míč z Krulichem a sám pak z úhlu křižnou střelou dal na 0:2!

V nastaveném čase měl velkou příležitost domácí Pech, ve vápně zůstal trestuhodně nekrytý, ale obránci mu dokázali skočit do střely. Na druhé straně spálil další tutovku Kanakimana. Jablonec tak veze z pražské Julisky první venkovní vítězství v sezoně.